Skontaktuj się z nami

ZAMYKA NIE NACZYNEK
Zamykanie rozszerzonych naczyń krwionośnych
Wpływ na rozszerzanie naczyń krwionośnych na twarzy ma wiele czynników. Pierwszym jego objawem jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe rozszerzone naczynia krwionośne, które prześwitują przez naskórek. Takie zmiany określamy terminem teleangiektazji.

Teleangiektazje są jedną z najczęściej występujących zmian w układzie naczyniowym skóry. To trwałe rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego, które prześwitują przez naskórek w postaci czerwonych "nitek". W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia. Bardzo często występują u kobiet, ponieważ hormony estrogenowe działają rozluźniająco na mięśnie naczyń co prowadzi do zwiększenia ich skłonności do poszerzania się. Wśród przyczyn wpływających na kruchość naczyń krwionośnych (a konkretnie tych najmniejszych - włosowatych) należy wymienić zaburzenia hormonalne, wrodzoną wrażliwość skóry, zaburzenia krążenia, czynniki emocjonalne, schorzenia przewodu pokarmowego (np. uszkodzenie wątroby), nadciśnienie tętnicze.

Podział teleangiektazji:
-Pierwotne (samoistne) - związane najczęściej z zespołami wrodzonymi, dotyczącymi samej skóry i narządów wewnętrznych.
-Wtórne (nabyte) - będące wynikiem działania czynników zewnętrznych, schorzeń skóry i chorób ogólnoustrojowych oraz po leczeniu. Odmianą teleangiektazji występującą na kończynach dolnych to - wenektazje czyli rozszerzenia żylakowate.

Czynniki zewnętrzne sprzyjające rozszerzaniu naczyń:
przewlekła ekspozycja na słońce
zbyt częste korzystanie z solarium
wiatr
duże wahania temperatur
duża wilgotność
stosowanie długotrwałe miejscowo sterydów, zwłaszcza na twarz i szyję i dekolt, u osób predysponowanych (cienki naskórek, jasna karnacja, dzieci) 

W naszym gabinecie proponujemy zamykanie naczynek z zastosowaniem urządzenia IPL+RF. Zabieg polega na naświetlaniu skóry silnymi impulsami światła. Energia światła z urządzenia jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi (hemoglobinę) i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Proces ten powoduje zniszczenie ściany naczynia, które później jest usuwane z organizmu. Przy małych naczynkach wystarcza jeden zabieg, przy większych powierzchniach może istnieć potrzeba powtórzenia zabiegu od 3 do 6 razy w odstępach 3 tygodniowych.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zalecamy wykonanie 3 do 6 zabiegów (co 3-4 tygodnie), natomiast efekty są widoczne po 1-3 zabiegach. W celu utrzymania efektów rekomenduje się również zabiegi przypominające (jeden lub dwa razy w roku).

UWAGA! Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na naświetlanie IPL+RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji.

Przygotowanie do zabiegu:
- nie należy opalać skóry na słońcu ani w solarium przed zabiegiem, w przypadku mocnej opalenizny do 4 tygodni przed zabiegiem (opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej)
- W przypadku stosowania kremów z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi należy zaprzestać ich stosowania na miesiąc przed zabiegiem
- Tydzień przed zabiegiem nie przyjmować leków i ziół fotouczulających: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp.

Zalecenia po zabiegu:
- należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddane zabiegowi części ciała lub używać kremów do opalania z wysokim filtrem (od 30SPV) przez okres 4 tygodni od wykonania zabiegu,
- nie zażywać środków fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, niektóre leki)
- nie stosować peelingu na skórę poddaną zabiegowi przez ok 7 dni
- przez kolejne 2-3 dni po zabiegu zrezygnować z sauny, basenu i innych aktywności fizycznych

Przeciwwskazania do zabiegu:
- Ciąża i karmienie piersią
- Opalenizna (również solarium- 4 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.)
- Choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, trądzik różowaty)
- ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym
- Kremy z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
- Leki światłouczulające, retinoidy
- Zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe wyszczuplające - przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
- Skłonność do przebarwień
- Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
- opryszczka (ewentualnie za zgodą lekarza i w przypadku stosowania leków antywirusowych, np. Zovirax)
- Botox i wypełniacz (6 miesiącach od zastosowania można wykonywać zabiegi)
- Cukrzyca - przebyte i czynne nowotwory skóry
- radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy
- implanty wewnątrz ciała, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa
- stosowanie steroidów lub kosmetyków zawierających hormony w okresie ostatnich 3 miesięcy.

Jak pielęgnować?

 Przy cerze naczyniowej bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja. Należy działać profilaktycznie aby nie doszło do nasilenia i zwiększenia ilości naczynek.

 Cera naczyniowa nie toleruje gorącej wody. Jej temperatura powinna być umiarkowana. Dotyczy to zresztą całego ciała, gdyż letnie natryski działają kojąco na wrażliwą skórę.

 Codzienna pielęgnacja tej cery wymaga odpowiednich kosmetyków. W takich preparatach powinny znaleźć się odpowiednie substancje, które uszczelniają naczynka i wzmacniają je, chroniąc przed pękaniem. Ich zadaniem jest również pielęgnacja skóry.

Najczęściej w tego typu kosmetykach znajdują się:
    rutyna - zmniejsza łamliwość, kruchość i przepuszczalność w naczynkach krwionośnych, stosuje się ją doustnie i miejscowo na skórę;
    ekstrakt z oczaru - hamamelis - o właściwościach łagodnie ściągających i przeciwzapalnych, działa kojąco na skórę z rozszerzonymi naczynkami;
    witamina K - wpływa na proces regulacji krzepnięcia krwi, zapobiega krwotokom, likwiduje pajączki, wylewy podskórne;
    witamina PP - uszczelnia naczynka krwionośne, chroniąc je przed pękaniem;
    wyciąg z arniki górskiej - wspomaga krążenie krwi, wzmacnia naczynka krwionośne, działa przeciwzapalnie, zmniejsza zaczerwienienia;
    wyciąg z kwiatów dzikiego mirtu - działa obkurczająco, wzmacniająco na naczynia krwionośne, przeciwdziała ich pękaniu;
    witamina C - ma działanie uszczelniające i wzmacniające naczynka krwionośne;
    ekstrakt z miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba) - uelastycznia ściany naczyń, poprawia krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych skóry.


 Jesienią i zimą, gdy nasila się wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych, należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu tego typu skóry. Poleca się stosowanie kremu dziennego, następnie odpowiedniego podkładu (fluidu) i pudru. Wiosną i latem należy chronić skórę przed promieniowaniem UV, stosując kremy z filtrami.




Zamykanie naczynek laserem diodowym 980nm

Laser diodowy Vascu Master Spider to doskonałe urządzenie medyczne przeznaczone do skutecznego zamykania naczyń krwionośnych. Vascu Master dzięki emisji skupionej wiązki o długości fali 980nm stał się najbardziej pożądaną technologią pozwalająca na bezbolesne zamknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych.
 
Vascu Master Spider to najlepszy możliwy wybór dla osób zmagających się z problemem widocznych, pękniętych lub rozszerzonych naczynek. 
Laser ten służy do przezskórnego zamykania naczyń typu teleangiektazje czerwone i niebieskie płytko i głębiej położone o średnicy 0.5 - 3 mm.
Laser diodowy Vascu Master Spider gwarantuje niemal natychmiastowe, bezpieczne i trwałe usunięcie naczynek na twarzy, nogach, ramionach i innych częściach ciała.
Długości fali 980nm jest jedną z najlepiej pochłanianych przez hemoglobinę, dzięki czemu zabiegi są bardzo skuteczne.
Jednocześnie niskie pochłanianie przez melaninę ogranicza możliwość powstawania przebarwień jak w przypadku zastosowania innych laserów np. Nd:Yag czy aleksandrytowy. 

Wskazania zabiegowe :
• teleangiektazje
• naczyniaki gwiaździste
• naczyniaki starcze
• neowaskularyzacja
• zmiany naczyniowe kończyn dolnych
 
PRZED ZABIEGIEM
Nie ma konieczności specjalnego przygotowania skóry. Skóra powinna być czysta bez wykwitów. Nie powinna być nadmiernie opalona. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać mikrodermabrazji, peelingów chemicznych,. Unikać leków (antybiotyki, leki przeciwdepresyjne) oraz ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp).
 
 PO ZABIEGU
Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i obrzęknięta, co może się utrzymywać 1-2 dni. W wyjątkowych sytuacjach nieco dłużej. Następnie skóra brązowieje (pokrywa się stupkami),po czym zaczyna się łuszczyć. Wystarczy jeden zabieg, by usunąć drobne, pojedyncze naczynia. Jednak gdy problem jest większy, należy zabieg powtórzyć dwu-trzykrotnie.
 
PRZECIWSKANIA: 
choroby serca
psychozy
problemy z ciśnieniem
tendencja do bliznowców
pacjenci , u których stwierdzono wcześniej powikłania po terapii laserowej
ciąża i karmienie piersią
aktywna infekcja bakteryjna lub wirusowa
nowotwory skóry
niedawne zabiegi medycyny estetycznej: okres do 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, okres do 12 tygodni od wypełnienia skóry kwasem polimlekowym, niedawne peelingi chemiczne
stosowanie substancji światłouczulających: dziurawiec, nagietek, antybiotyki, sterydy
cukrzyca
 
Czas trwania zabiegu
50min lub dłużej

Zamykanie naczynek – Cennik
pojedyncze naczynko - 100zł
nos i policzki - 200zł
szyja - 200zł
twarz/ dekolt - 300zł
twarz + szyja - 350zł
twarz + szyja + dekolt - 450zł

W cenie zawarte jest znieczulenie

dodatkowe plazmowe usuwanie zmian w trakcie zabiegu:
-100zł od ceny regularnej z cennika plazmowego usuwania zmian
Share by: