Skontaktuj się z nami

USUWANIE PRZEBARWIEŃ
Przebarwienia to różnej wielkości plamy o zabarwieniu ciemniejszym niż otaczająca je zdrowa skóra, umiejscowione najczęściej na twarzy, dłoniach, ale także na dekolcie. Są wynikiem nadprodukcji melaniny w melanocytach.

Wyróżniamy następujące rodzaje przebarwień:
Piegi to liczne drobne plamki powstające pod wpływem światła słonecznego, dlatego najczęściej występują na odsłoniętych partiach skóry. Piegi są gładkie, nie wystają ponad poziom skóry. Przyczyną brązowego zabarwienia jest nadmiar melaniny, przy prawidłowej ilości melanocytów. Powstawanie piegów jest uwarunkowane genetycznie. Często pojawiają się u osób o jasnej skórze i o jasnych lub rudych włosach. Pod wpływem światła słonecznego piegi stają się ciemniejsze i bardziej widoczne dlatego osoby u których występują powinny chronić się przed słońcem.

Melasma (ostuda, chloasma) jest jednym z najczęstszych przebarwień występujących głównie u kobiet i sprawiająca największy problem estetyczny ze względu na wygląd i umiejscowienie. Nieregularne ciemne plamy na policzkach , czole, nad górną wargą są często trudne do usunięcia. Melasma pojawia się zwykle po 25 roku życia, często w czasie ciąży, podczas stosowania hormonalnych środków antykoncepcyjnych niektórych leków (np. hydantoiny) oraz w czasie zaburzeń endokrynologicznych (nadczynność tarczycy, choroby jajników). Zmiany nasilają się podczas intensywnej ekspozycji na promienie słoneczne

Plamy soczewicowate starcze (letingines seniles) zostały tak nazwane ze wyglądu na swój wygląd przypominający ziarna soczewicy. Są to okrągłe lub owalne, wyraźnie oddzielone od zdrowej skóry, niewielkie plamki w kolorze od jasnego brązu do prawie czarnego. Mogą powstać głównie na grzbietach dłoni, twarzy i szyi. Najczęściej pojawiają się między 30 a 50 rokiem życia. W miarę upływu czasu plamy te mogą się powiększać i przybierać coraz ciemniejsze zabarwienie.

Plamy soczewicowate posłoneczne powstają wskutek nadmiernej ekspozycji na słońce i uszkodzeń posłonecznych Przebarwienia pozapalne występują w miejscach, gdzie wcześniej doszło do procesu zapalnego np. występowały zmiany trądzikowe, oparzenia słoneczne, urazy.

Przyczyny powstawania przebarwień:
- zaburzenia hormonalne
- leki i zioła fotouczulające
- zmiany hormonalne zachodzące w trakcie ciąży i menopauzy
- zapalenie przydatków
- choroby wątroby
- nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV (słońce, solarium)
- stosowanie środków antykoncepcyjnych
- stosowanie hormonalnej terapii zastępczej (HTZ)
- niedoczynność nadnerczy
- choroby tarczycy
- niektóre kosmetyki

Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień jest zastosowanie silnych impulsów światła IPL+RF (E-Light). Fale, które emituje urządzenie pochłaniane są przez barwnik melaninę, energia zamienia się w energię termiczną i uszkadza odpowiednie struktury skóry. Następuję ściemnienie przebarwienia od razu po naświetleniu lub po kilku godzinach. Plamy mogą nabrać koloru ciemnobrązowego. Następnie rozpoczyna się proces łagodnego złuszczania.

Dla uzyskania zadowalających rezultatów zaleca się wykonanie serii od 3 do 6 zabiegów co ok. 3 tygodnie.
UWAGA! Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na fotoodmładzanie IPL+RF. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień, delikatny obrzęk, swędzenie, pieczenie, suchość skóry, zmiany pigmentacji. 

Przygotowanie do zabiegu:
- nie należy opalać skóry na słońcu ani w solarium przed zabiegiem, w przypadku mocnej opalenizny do 4 tygodni przed zabiegiem (opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej)
- W przypadku stosowania kremów z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi należy zaprzestać ich stosowania na miesiąc przed zabiegiem
- Tydzień przed zabiegiem nie przyjmować leków i ziół fotouczulających: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp.

Zalecenia po zabiegu:
- należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi, zakrywając poddane zabiegowi części ciała i używać kremów do opalania z wysokim filtrem (od 30SPV) przez okres 4 tygodni od wykonania zabiegu,
- nie zażywać środków fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, niektóre leki).
- nie podrażniać skóry poddanej zabiegowi.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania przebarwień:
- Ciąża
- Opalenizna (również solarium- 4 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.)
- Choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, trądzik różowaty)
- ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka, otarcia, zmiany na tle alergicznym
- Kremy z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
- Leki światłouczulające, retinoidy
- Zioła (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe wyszczuplające - przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
- Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
- Botox i wypełniacz (6 miesiącach od zastosowania można wykonywać zabiegi)
- Cukrzyca
- przebyte i czynne nowotwory skóry
- radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy
- implanty wewnątrz ciała, np. rozrusznik serca, pompa insulinowa
- stosowanie steroidów lub kosmetyków zawierających hormony w okresie ostatnich 3 miesięcy.

Czas trwania zabiegu
ok.50min lub dłużej

Usuwanie przebarwień – Cennik
pojedyncze przebarwienie - 100zł
kilka przebarwień na twarzy - 200zł
szyja/ dłonie - 200zł
twarz/ dekolt - 300zł
twarz + szyja/ ręce - 350zł
twarz + szyja + dekolt - 450zł
plecy - 450 zł

W cenie zawarte jest znieczulenie

dodatkowe plazmowe usuwanie zmian w trakcie zabiegu:
-100zł od ceny regularnej z cennika plazmowego usuwania zmian
Share by: