Skontaktuj się z nami

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTEGO

USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO – DZIAŁANIE
Laser to urządzenie do usuwania makijażu permanentnego, które gwarantuje widoczne i możliwie szybkie efekt rozjaśnienia lub całkowitego usunięcia pigmentu. Jest to laser neodymowo – yagowy który emituje dwie długości fali: 532 i 1064 nm. Emitując wiązkę promieniowania laserowego uszkadza pigment i powoduje jego rozbicie na wiele maleńkich cząstek. Cząsteczki te po pewnym czasie w naturalnych sposób są „wypychane” przez komórki za sprawą tzw. komórek żernych, czyli makrofagów. Innymi słowy, światło lasera wnika w głąb skóry powodując rozproszenie barwnika w niej osadzonego. 
Usuwanie makijażu permanentnego laserem to zatem zabieg, który łączy celowe oddziaływanie na pigment z wywołaniem pożądanej reakcji układu immunologicznego. Makijaż permanentny usuwa się łatwiej niż tatuaż, zazwyczaj wystarczy 3 – 5 zabiegów. Zdarzają się przypadki, że makijaż permanentny został podany zbyt głęboko (tak jak tatuaż), wtedy ilość zabiegów wzrasta. Usuwanie pigmentu nowoczesnym laserem może zająć nawet kilka miesięcy, ponieważ przerwy między zabiegami powinny trwać od 4 do 8 tygodni. Dlaczego tak długo?
W tym czasie skóra się regeneruje i nie można zakłócać tych naturalnych procesów. Warto dodać, że wykonanie zabiegów szybciej, nie tylko nie przyniesie lepszych rezultatów, lecz także może spowodować niepożądane efekty.

CZY ZABIEG WYMAGA SPECJALNYCH PRZYGOTOWAŃ?
Zastosowanie lasera jako urządzenia do usuwania makijażu permanentnego wymaga odczekania co najmniej 3 miesięcy od mikropigmentacji oraz około 30 dni od zabiegów estetycznych i kosmetycznych wykonywanych na twarzy lub jej okolicy. Mamy na myśli także laminację brwi oraz hennę. Zabiegu nie można wykonać także na opalonej skórze.

PO ZABIEGU:
Skóra może być obrzęknięta, zaczerwieniona, wrażliwa, może piec. Można stosować Alantan Plus krem. Nie wolno eksponować skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Należy unikać sauny, basenu, nadmiernego wysiłku fizycznego. Po usunięciu makijażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. Kolejny makijaż permanentny zaleca się wykonać w miejscu poddanemu zabiegowi nie wcześniej niż po upływie 2-3 miesięcy.

PRZECIWWSKAZANIA:
ciąża i laktacja
choroby zapalne skóry
łuszczyca, bielactwo
aktywne nowotwory
świeża opalenizna lub korzystanie z solarium w ciągu ostatnich 30 dni
padaczka, cukrzyca
plama soczewicowata złośliwa
zaburzenia krzepnięcia i przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
przyjmowanie leków światłouczulających
implanty, wypełniacze oraz nici w okolicy obszaru zabiegowego

Czas trwania zabiegu
Ok.30min 

Usuwanie makijażu permanentnego – Cennik
Brwi - 200zł
Usta - 200zł

W cenie zawarte jest znieczulenie
Share by: