Skontaktuj się z nami

PLAZMOWE USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

Plazmowe usuwanie zmian skórnych

Plasmage to włoskie urządzenie medyczne wykorzystujące zjawisko plazmy w celu wykonania nieinwazyjnej (bez użycia skalpela) blefaroplastyki, redukcji zmarszczek oraz usuwania wszelkich zmian skórnych. Jest to jedyne urządzenie dostępne na rynku wytwarzające plazmę z certyfikatem medycznym oraz gotowymi programami zabiegowymi, dzięki którym zabieg jest w pełni bezpieczny i skuteczny.
Plazma jest alternatywą dla laseroterapii i skalpela. Daje efekt natychmiastowego podniesienia powieki górnej i usunięcia zmarszczek z powieki dolnej. Jej przeznaczeniem jest też usunięcie defektów skórnych takich jak: plamy soczewicowate, włókniaki, kępki żółte, brodawki, blizny potrądzikowe i pooperacyjne, rozstępy, zmarszczki.

PLAZMA TO:
TECHNOLOGIA – szybko, bez bólu, stanów zapalnych i przebarwień
BEZPIECZEŃSTWO – praca w okolicy oka bez skalpela i lasera
PRECYZJA – dokładnie zmienia każdy obszar skóry z problemem estetycznym
EFEKT – 70% efektu widoczne po pierwszym zabiegu

DZIAŁANIE:
Działanie plazmy polega na występowaniu łuku elektrycznego. Jego efektem jest miejscowo występująca wysoka temperatura, której działanie skutkuje sublimacją czyli „odparowaniem” zmian z powierzchni skóry. Czynnikiem aktywnym, wytwarzanym przez nasze urządzenie jest plazma – rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz. Plazma działa punktowo, dokładnie w miejscu poddawanemu zabiegowi. Wszystko zachodzi bez zbędnego oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki oraz bez naruszania głębszych warstw skóry.
Plazma jest materią przypominającą gaz, z elektrycznie naładowanymi cząsteczkami (elektronami, jonami), mimo to sama jest elektrycznie obojętna w skali makroskopowej. Przy ogromnym natężeniu prądu, plazma tworzy światło, a w raz z nim wytwarzana jest wysoka temperatura. Dzieję się tak w wyniku zderzania naładowanych cząstek, co powoduje wymianę energii między nimi.

Zmiany skórne różnego pochodzenia  skutecznie można usunąć za pomocą plazmy PLASMAGE i lasera diodowego.

Zmiany skórne narażone są na ciągłe drażnienia odzieżą, kosmetykami, promieniowaniem słonecznym. Znamiona usuwane są nie tylko ze względów kosmetycznych ale przede wszystkim zdrowotnych

Rodzaje zmian skórnych:
Znamiona barwnikowe
  -  są wrodzonymi nieprawidłowościami skóry, ujawniającymi się w różnych okresach życia i ulegającym przeobrażeniom pod wpływem różnych czynników np.: hormonalnych, promieniowania UV.

Znamiona barwnikowe naskórkowe
Plamy soczewicowate – drobne, dobrze odgraniczone od otoczenia plamy barwy jasno lub ciemnobrunatnej. Są zwykle mnogie. Najczęściej zajmują tułów, pojawiają się w dzieciństwie. Przypominają piegi, ale są nieco większe. Plamy soczewicowate słoneczne oraz starcze pojawiają się pod wpływem przewlekłego działania promieni słonecznych lub w przebiegu PUVA – terapii, albo też u osób w starszym wieku, przeważnie o jasnej karnacji, trudno się opalających się.

Znamiona barwnikowe komórkowe
        Włókniaki miękkie – mają charakter wrodzony, jednakże mogą pojawić się w rozmaitym wieku. Są to guzki workowato zwisające, na ogół liczne, barwy skóry lub nieco ciemniejsze, brunatnawe. Umiejscowione są  szczególnie często na  szyi i karku, zwłaszcza u starszych kobiet. Charakterystyczne dla choroby Recklinghausena.
        Włókniaki twarde – są w istocie odczynem włóknistym, występują niezależnie od wieku. Zwykle pojedyncze , drobniejsze i częściej umiejscowione na kończynach. Pojawiają się w średnim i starszym wieku.
    Brodawki łojotokowe ( starcze ) – zaliczane do znamion naskórkowych, są to w istocie łagodne nowotwory naskórkowe płaskie, wyniosłe, brodawkowate o kolorze skóry do brunatnych odcieni. Najczęściej umiejscowione na tułowiu, twarzy i grzbietach rąk. Pojawiają się w wieku dojrzałym i osób starszych. Wysiew bardzo licznych zmian na tułowiu może być niekiedy rewelatorem nowotworów narządów wewnętrznych , a w części przypadków raków przewodu pokarmowego lub innych nowotworów.
    Brodawki zwykłe – są to grudki naskórkowe o nierównej powierzchni  i wielkość 5-10 mm, zlokalizowane są najczęściej na skórze dłoni, na palcach rąk, na wałach paznokciowych, niekiedy pod płytką paznokciową. Związane są z infekcją HPV-2, a także HPV-4 i HPV-7.
       Brodawki płaskie ( brodawki młodociane )- są lekko uwypuklone, o gładkiej powierzchni i wielkości kilku milimetrów, czasem przyjmują przebieg linijny w miejscu zadrapania.  Występują na twarzy i grzbietowej powierzchni rąk jako mnogie grudki  o gładkiej powierzchni i szarej barwie. Patogeneza brodawek płaskich wiąże się z wirusami HPV-3, rzadziej HPV-10.
    Brodawki przejściowe – wykwity mające pewne cechy brodawek zwykłych i brodawek płaskich. Spotykane u chorych z obniżoną odpornością.
    Kępki żółte ( żółtaki ) –blado żółtawe zmiany grudkowe umiejscowione najczęściej w okolicach powiek, spotykanych najczęściej u ludzi w średnim lub starszym wieku. Najczęściej rozwijają się początkowo na powiekach górnych, zwykle nieco później dolnych, często są asymetryczne – większe po jednej ze stron. Zazwyczaj związane są  z odkładaniem cholesterolu w skórze

Przeciwskazania:
 Ciąża
Cukrzyca
Rozrusznik serca
Zaburzenia krzepnięcia
Epilepsja
Niektóre choroby skóry ( trądzik różowaty, bielactwo, łuszczyca, zmiany alergenne ), jeżeli zmiany skórne będą narażone na bezpośrednie działanie promieni laserowych
Opalenizna ( zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry ).  Nie należy się opalać ( słońce, solarium) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
Skłonność do przebarwień
Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
Stosowanie niektórych leków:
Leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty np.aspiryna
Sterydów
Leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. .tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np.furaginy
Stosowanie niektórych ziół: nagietek, dziurawiec
Stosowanie kremów z re tinolem

Zalecenia dla pacjenta przed zabiegiem:

Nie należy opalać się ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed zabiegiem
Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę ( peeling ) przez tydzień przed zabiegiem
W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić ( jeśli to jest możliwe ) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu
Ogolić skórę maszynką 1 dzień przed zabiegiem, nie depilować wcześniej włosów woskiem, chemicznie czy wyrywać pęsetą
Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu
Zabieg wykonuje się na skórze czystej ( należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem )

Przez kilka dni po zabiegu:
Nie należy stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu
Nie wykonywać peelingów i innych zabiegów
Nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem
Nie drażnić skóry w okolicy zabiegu

Zalecenia dla pacjenta po zabiegu:
Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu
Nie zaleca się opalania ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie po zabiegu
Nie zaleca się wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych  przez 7dni po zabiegu
Przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 30
Kosmetyki można stosować dopiero po 24 godzinach po zabiegu, należy unikać preparatów na bazie alkoholu, stosować preparaty natłuszczające skórę
Należy zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu

W gabinecie Centrum Estetyki, przez cały czas jesteś pod stałą opieką osoby wykonującej zabieg. W każdej chwili możesz uzyskać poradę przez telefon lub przyjść do gabinetu na dodatkową konsultację. Przed zabiegiem zapraszamy na bezpłatną, niezobowiązującą konsultacje w celu zasięgnięcia wszystkich niezbędnych informacji.


Czas trwania zabiegu
Ok. 1-1,5h

Zabieg Plazmowy – Cennik
1 element - 150zł
Mini grupa (do 5szt) - 250zł
Mniejsza grupa (do 20szt.) - 350zł
Większa grupa (od. 20szt) - 450zł

W cenie zawarte jest znieczulenie
Share by: